Internetové půjčky bez registru raději jen od prověřené instituce

03.07.2014 22:32

V dnešní současné době se může stát, že i těm nejšetrnějším lidem najednou dojdou zásoby a nemají dál z čeho čerpat.

V takové situaci se většinou musí sáhnout po nějakém alternativním řešení, jako je  půjčka Málokdo má totiž v životě štěstí, aby se nikdy nemusel s půjčkami potýkat. Najednou se může stát, že potřebují nějakou rezervu, ač se jim to příliš nelíbí, a musí zvolit variantu půjčení si peněz. Dnešní vymožená doba nabízí dříve neposkytující možnosti a nejednou z nich je i zažádání o půjčku přes internet. Jedná se o opravdu rychlý způsob, jak si zajistit potřebné finance. Je však nutností si půjčit peníze s rozumem a jenom u takového poskytovatele, kterému se dá důvěřovat. Rozdílem jsou ale půjčky bankovních institucí a nebankovních společností. 

Liší se od sebe nejen v poskytnutých úrocích, ale též ve způsobu ručení a v dalších podmínkách. Běžně se jako úvěr nazývá spotřebitelský úvěr zajištěný v bankách, který je určený na nákup zboží. Klienti bank musí splňovat různé podmínky, než se vypůjčených peněz dočká. Jestliže však klient v dřívější době měl vůči bance nějakou zpožděnou splátku, pak se automaticky snižuje možnost, že bankovní instituce úvěr schválí. V takovém případě se klient musí poohlednout někde jinde, protože peníze pravděpodobně opravdu potřebuje půjčit. Proto existují půjčky bez registru, které zajišťují instituce, které neprověřují bankovní záznamy z registru dlužníků. 

Díky tomu tyto společnosti vyhoví i takovým lidem, kteří by u banky běžně neprospěli. Většinou se dají tyto typy půjček sjednat online a v 
podstatě ihned. Stačí mít po ruce potvrzení o příjmu. Zmíněné půjčky bez registru mají své výhody jak pro OSVČ tak i pro zaměstnaný. Nebankovní společnosti také poskytují úvěry seniorům a ženám na mateřské, kterým stačí pro nárok na půjčku doložit pravidelný důchod nebo doklad o pobírání mateřské dávky.


Úskalí půjček přes internet

Jakmile se klient rozhodne ke sjednání půjčky on line, tak by měl předem znát, zda bude schopný novou půjčku splácet. Následně by měl vybírat pečlivě, s kým žádost podepíše. Rozhodujícím faktorem pro většinu klientů bývá úroková sazba, která se v současnosti u půjček pohybuje v rozmezí mezi 6-25%. Její výška je závislá na délce splácení a výši měsíční splátky. Úvěr se sice může zdát ne zcela vysoký, nicméně ke dnu mohou klienta stáhnout takzvané utajené poplatky. 


Pozor na poplatky u půjček

Kromě úrokové sazby je nutné si zjistit, jestli bude instituce po klientovi požadovat i poplatek za schválení úvěru, což je u bank poměrně 
častá věc. Vyjde tak draze povinné založení a vedení bankovního účtu, kam bude zaslána vypůjčená částka. Také se může stát, že pokud bude chtít dlužník úvěr splatit předčasně, že se po něm bude chtít zaplatit ankční poplatek za předčasné splacení úvěru. 


Sledujte výši RPSN - roční procentuální sazbu nákladů

Jedním z důležitých aspektů při rozhodování o půjčce by mělo být srovnání RPSN, což je v překladu roční procentní sazba nákladů, která 
zahrnuje veškeré náklady a ve většině případech by se měla pohybovat max. do 20%. RPSN, která přesahuje 100%, se označuje jako dosti podezřelá. Na trhu se pořád objevuje poměrně dost nepoctivých poskytovatelů, kteří při online půjčkách využívají lidské nezkušenosti a hlouposti. 

Rozhodně by měl dát žadatel velký pozor na zcela nové společnosti, které neposkytují předsmluvní formulář, mají velmi vysoké sankce za opožděné splátky a i za předčasné splacení, nebo půjčují peníze i lidem, kteří nemohou doložit potvrzení o příjmu. Nepříliš důvěryhodně vypadají také různé zastupitelské společnosti, které zprostředkovávají úvěry a jiné služby velkých finančních institucí. Každý žadatel o půjčku by tedy měl dopředu znát co nejvíce informací o společnosti, od které si bude půjčovat. Také by si měl předem spočítat, kolik je schopen měsíčně posílat na splátku a dát si pozor na to, co podepisuje. Pokud by si případný zájemce nevěděl rady s dokumentací, raději by se měl zajít pro radu k odborníkovi, aby nedošlo k nějakému neuváženému kroku, kterého by později litoval.